Argentína - Brazília (od tanga k sambe)

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1300752
Cena od: 3 839 €
Príplatky od: 449 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

10.10.2024 13 dní 3 839 € +449 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Najlepší steak, najkrajšie mesto sveta, najscénickejšie vodopády sveta... a ešte omnoho viac počas jednej cesty.


Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy (Viedne) do Rio de Janeiro.

2: PRÍLET DO BUENOS AIRES - BUENOS AIRES
Prílet do Buenos Aires, transfer do hotela, ubytovanie. Prehliadka mesta - pôjdeme štvrťou Palermo so zahraničnými ambasádami a najluxusnejšími domami v meste. Zastávka v parku 3 de Febrero s jazierkami a ružovou záhradou. Prehliadka aristokratickej štvrti Recoleta s jedným z najväčších cintorínov v južnej Amerike. Návšteva hrobky svetoznámej argentínskej osobnosti - Evity. Zastávka pri najznámejšom argentínskom futbalovom štadióne La Bombonera patriaceho klubu Boca Juniors, kde začínal i Maradona. Prehliadka pestrofarebnej štvrti La Boca s ukážkami argentínskeho tanga priamo v uličkách. Zastávka vo štvrti San Telmo s návštevou cukrárne s miestnou špecialitou - Dulce de Leche. Večer možnosť ochutnať pravý argentínsky steak s pohárom červeného vína. Nocľah v Buenos Aires.

3: BUENOS AIRES - PAMPY
Ráno po raňajkách odchod do pampy, ktorá je vďaka svojmu podnebiu považovaná za najúrodnejšie prérie na svete. Návšteva typickej poľnohospodárskej usadlosti - Estancia, zoznámenie sa so životom honcov dobytka - gaučov - a ich folklórom. Len pár kilometrov od rušného hlavného mesta si budete môcť vychutnať v pokoji prírody obed s grilovaním a iste tiež ochutnáte niektoré z exkluzívnych argentínskych vín. Poobede návšteva bývalého prístavu prestaveného na modernú štvrť Puerto Madero s mnohými reštauráciami a novými výškovými domami. Prechádzka okolo chránenej rezervácie Costanera Sur s množstvom vodného vtáctva a papagájov. Večer návšteva predstavenia tanga s večerou a ochutnávkou skvelého argentínskeho vína. Nocľah v Buenos Aires.

4: BUENOS AIRES - TIGRE
Ranný výlet do delty rieky Paraná, ktorá sa nachádza len niekoľko kilometrov od metropole Buenos Aires. Vďaka tomu je toto miesto obľúbeným miestom pre trávenie víkendov miestnych obyvateľov. Zastávka pri bývalom klube Tigre s kasínom, kde v súčasnosti sídli múzeum umenia mestečka Tigre. Plavba loďou po ramenách delty Paraná. Pestré chatky rôznych štýlov sú rozosiate po okolí. Následne zastávka pri novogotickej katedrále z 19.storočia na predmestí San Isidro. Návrat späť do Buenos Aires, prehliadka hlavného námestia Plaza de Mayo s prezidentským palácom Casa Rosada. Návšteva baziliky sv. Františka a Metropolitnej katedrály. Jazda autobusom po Avenida 9 de Julio okolo obelisku nezávislosti, parlamentu a divadla Colón. Nocľah v Buenos Aires.

5: PRELET DO FOZ DU IGUAZU
Skoro ráno odchod na letisko do Foz du Iguazu. Poobede krátka prehliadka mesta.

6: VODOPÁDY IGUACU Z ARGENTÍNSKEJ STRANY
Prehliadka vodopádov Iguazu z argentínskej strany. Cesta vláčikom k najväčšiemu vodopádu Iguazu - k "Diablovej tlame", kde sa do hlbín valí ohromná masa vody. Pod baldachýnom vodnej triešte si môžete vychutnať a zachytiť dychberúce kúzlo tohto prírodného zázraku. Prechádzka pokračuje k ďalším vyhliadkam, odkiaľ si môžete prezrieť vodopády zo spodnej i vrchnej časti. Pôvabná dúha klenúca sa ponad vodopády len umocní ich kúzlo. Po neskorom obede návrat späť na brazílsku stranu.

7: VODOPÁDY IGUAZU Z BRAZÍLSKEJ STRANY
Prehliadka vodopádov z brazílskej strany...

8: PRELET DO RIO DE JANEIRO
Ráno prelet do Rio de Janeiro a poobede krátka prehliadka mesta.

9: RIO DE JANEIRO
Dnes Vás čaká stretnutie s novodobým divom sveta - so sochou Ježiša, ktorý sa týči nad jedným z najkrajších miest sveta. Prejdete okolo jazera Rodrigo de Freitas, prídete na úpätie hory corcovado, odkiaľ pôjdete pohodlnou pozemnou lanovkou tropickým pralesom Tijuca až tesne pod vrchol Corcovado. Po absolvovaní záverečných schodov k soche Krista Vykupiteľa (Cristo Redentor) sa Vám naskytne fantastický pohľad na Rio de Janeiro. Poobede prehliadka historického centra Ria. Návšteva námestia Alagoas, na ktorom sa nachádza sídlo magistrátu mesta Rio, Mestské divadlo, Národná galéria a Národná knižnica. Následne návšteva schodiska Selarón, ktoré nechal vyzdobiť pestrofarebnými dlaždicami rovnomenný chilský umelec. Prehliadka modernej budovy Metropolitnej katedrály. Jazda historickou električkou na vyhliadku v chudinskej štvrti - Favely. Pokračujete cez novú administratívnu a obchodnú štvrť mesta do najstaršej časti Ria. Okolo františkánskeho kláštora až do najpopulárnejšej kaviarne v celom Riu - Colombo.

10: RIO DE JANEIRO
Ráno prejazd k ďalšiemu symbolu Ria - Cukrovej homoli. Výjazd prvou kabínkovou lanovkou na horu Urca. Ďalšou lanovkou až na Cukrovú homoľu (Pao de Acúcar), odkiaľ sa otvára nádherný pohľad na jedno z najkrajších miest sveta. Možnosť ochutnať miestnu špecialitu - zmrzlinu z plodu Acai, čo sú bobule rastúce na palmách v oblasti Paraná a Amazónie. Poobede zastávka pri Sambodrome, kde sa koná každý rok svetoznámy karneval. Nasleduje zastávka pri futuristickej budove Múzea zajtrajška od španielskeho architekta Santaiaga Calatravy. Prejazd do štvrti Niteroi, kde sa nachádza múzeum moderného umenia, ktorého budovu navrhol architekt Oscar Niemeyer. Nocľah v Rio de Janeiro.

11: RIO DE JANEIRO - ILHA GRANDE
Voľný deň. Fakultatívne je možné dokúpiť lodný výlet na ostrov Ilha Grande. 06:40 - odchod z hotela v Riu, presun cca 02:30 hod mikrobusom (najčastejšie dlhším Mercedes Sprinter) do prístavu v Angra dos Reis - najbližšie k Ilha Grande. 10:00 hod - zahájenie plavby na súkromnej lodi s kapacitou cca 40 miest (6 hodín). Skupina môže absolvovať panoramatickú plavbu so zastávkou na niektorom z ostrovov alebo pláží, s kúpaním sa a následne sa vydať na ostrov Ilha Grande, kde bude obed, potom (15:00) nasleduje spiatočná plavba do prístavu Angra dos Reis. Je možné, samozrejme, navštíviť i viac pláží alebo sa prejsť po ostrove. 16:00 hod návrat do Angra dos Reis, 19:00 hod - predpokladaný príchod do Rio de Janeiro.

12: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Transfer na letisko v Rio de Janeiro a odlet do Prahy (Viedne).

13: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu z Prahy s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
10 x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s raňajkami
2 x obed (pri výletoch z Buenos Aires)
transfery počas cesty, vstupy podľa programu
služby sprievodcu CK (min. 12 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 449,- EUR
fakultatívne výlety
plavba na súkromnej lodi (6 hodín) so zastávkami na pláži
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,91 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »