Naprieč Južnou Amerikou (Ekvádor, Peru, Bolívia, Argentína, Uruguaj)

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1300617
Cena od: 5 169 €
Príplatky od: 589 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

23.03.2025 17 dní First Minute 5 169 € +589 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO QUITO
Odbavenie 2 hodiny pred odletom, odlet do Quito. Prílet a transfer do hotelu. Ubytovanie, nocľah.

2: HMLISTÝ PRALES MINDO
Celodenný výlet do prírodnej rezervácie v oblasti Mindo. Prechádzka hmlistým pralesom bohatého na pestrofarebné druhy orchideí, motýľov a vtákov, okrem iného až 8 druhov kolibríkov. Návšteva kakaovej plantáže s ukážkou celého procesu spracovania kakaa až po čokoládu. Popoludní návrat do Quito.

3: QUITO
Quito - prehliadka historického centra (námestie Plaza de la Independencia s prezidentským a arcibiskupským palácom, katedrála s hrobkou ekvádorského hrdinu generála Sucre, koloniálne skvosty - kláštor San Francisco a kostol La Compania, v interiéroch ktorých bolo použité neskutočné množstvo zlata. Potom návšteva vrchu Panecillo, odkiaľ je krásny pohľad na celé mesto a okolité snehom pokryté vulkány. Potom sa vydáme k pamätníku Mitad del Mundo, ktoré ponúka veľmi zaujímavé etnografické múzeum alebo Intinan zase dôkazy o tom, že sme skutočne na rovníku.

4: COTOPAXI
Prejazd po „Avenide de los Volcanos“, z ktorej býva vidieť okrem iného jedna z najvyšších sopiek sveta Cotopaxi (5.897 m). Výlet k lagúne zatopeného krátera Quilotoa (3.800 m), pešia prechádzka pozdĺž hrany krátera, zdatnejší môžu prípadne zostúpiť až k lagúne. Cestou budeme pozorovať prekrásnu horskú krajinu s políčkami a v dedinách sa zase stretneme s miestnymi Indiánmi, ktorí nám dajú pozrieť do života pod fajčiacimi vulkánmi. Táto oblasť je známa po celom Ekvádore pre svoje pestrofarebné maľby na ovčej koži.

5: QUITO - LIMA - CUSCO
Ráno individuálne voľno, odlet z Quito cez Limu (hlavné mesto Peru) do Cusco. Transfer do hotela, prípadne ešte prechádzka historickým centrom mesta.

6: CUSCO
Cusco, celodenný pobyt v bývalom hlavnom meste ríše Inkov, dnes najkrajšom meste Peru. Obdivovať tu budeme najmä bohato zdobené koloniálne domy a kostoly s kamennými stenami okolo námestia Plaza de Armas, komplex Koricancha – kedysi pokrytý ťažkými plátmi zlata, spletité uličky a trhoviská. Popoludní navštívime ešte mohutnú pevnosť Sacsayhuaman, odkiaľ je krásny pohľad na celé mesto.

7: OLLANTAYTAMBO - MARAS - CHINCHERO
Ráno presun do Posvätného údolia Inkov. Vysoko nad riekou Urubamba pod majestátnymi Andami sa rozkladá nedokončený chrámový komplex Ollantaytambo. Ďalej navštívime soľné bane v Maras a tiež indiánsku dedinku Chinchero známu úrodnými políčkami zemiakov a pestrofarebným trhom. Navečer presun vlakom do Machu Picchu Pueblo (predtým Aguas Calientes).

8: MACHU PICCHU
Machu Picchu, najznámejšie archeologické miesto Južnej Ameriky, nezabudnuteľné pohľady na obrovské rozvaliny tohto záhadného mesta Inkov. Za sprievodu miestneho sprievodcu sa dozvieme viac o tomto po stáročia v džungli ukrytom sídle. Návrat autobusom do Machu Picchu Pueblo, popoludní následne vlakom pozdĺž rieky Urubamba do Ollantaytambo a ďalej späť do Cusco.

9: CUSCO - PUNO
Prejazd do Puno k jazeru Titicaca, z časti pozdĺž rieky Vilcanota medzi dvoma Kordillerami, cez priesmyk La Raya (4318 m) až na náhornú planinu Altiplano. Cestou prehliadka zvyškov inkského chrámu a centrálnych sýpok v Raqchi a indiánskej dedinky Andahuaylillas, kde navštívime krásne maľovaný kostolíček zo 17.storočia (Sixtínska kaplnka Ameriky).

10: TITICACA
Celodenný pobyt na jazere Titicaca, ráno plavba loďou za indiánmi kmeňa Aymara na plávajúce ostrovy Uros vytvorené z tŕstia zvaného totora. Možnosť plavby na rákosovom člne. Potom pokračovanie v plavbe na pevný ostrov Taquile, kde žije komunita Kečua, ktorá si stále drží svoje tradície. Ich tkané predmety patria medzi najkrajšie a najkvalitnejšie na svete a pre ich zachovanie bol ostrov zapísaný na zoznam UNESCO. Prechádzka po ostrove s nádhernými výhľadmi na zasnežené Kráľovské Kordillery na bolivíjskej strane jazera. Návrat do Puno.

11: PUNO - LA PAZ
Ráno prejazd do horného La Paz (El Alto) v Bolívii, odkiaľ zídeme modernou lanovkou do historickej časti mesta, kde budeme ubytovaní. Prehliadka mesta založeného v kotline pod majestátnou horou Illimani (6.439 m), námestie Murillo s prezidentským palácom a metropolitnou katedrálou, kostol San Francisco, ulička Jaen s múzeami a čarodejnícky trh, nákup suvenírov. Popoludní fakultatívne výlet do Valle de la Luna (Mesačné údolie) s úžasnými skalnými vežami a útvarmi vytvarovaných eróziou.

12: LA PAZ - BUENOS AIRES
Ráno prelet z La Paz do hlavného mesta Argentíny - Buenos Aires. Transfer na hotel. Popoludní prehliadka centra mesta (140 metrov široká Avenida 9 de Julio s Obeliskom postaveným k 400. výročiu založenia mesta, Colón - najslávnejšia budova opery Južnej Ameriky, námestie Plaza de Mayo s vládnou budovou Casa Rosada a metropolitnou katedrálou a nakoniec moderný prístav Madero reštauráciami. Večer fakultatívne predstavenie tanga.

13: BUENOS AIRES - COLONIA DEL SACRAMENTO - MONTEVIDEO
Trajekt cez zátoku rieky La Plata do uruguajského mesta Colonia del Sacramento - prekrásne koloniálne mestečko založené v roku 1680 (na zozname UNESCO), dlhé roky sa o neho bili Španieli a Portugalci. Dnes je tu vidieť úzke dláždené uličky, veľa koloniálnych hradieb a pevností. Transfer do Montevideo. Nocľah v Montevideo.

14: MONTEVIDEO - COLONIA DEL SACRAMENTO - BUENOS AIRES
Montevideo, dopoludnia prehliadka hlavného mesta Uruguaja. Staré centrum je plné koloniálnych budov, pôvabných zákutí, útulných kaviarní a reštaurácií, ktoré sa snúbia s modernou architektúrou bánk, umeleckých galérií a správnych úradov. Okrem iného uvidíte Palacio Legislativo, Metropolitnú katedrálu, Svetové obchodné centrum tvorené z troch veží, divadlo Solís, ktoré je najstarším uruguajským divadlom z roku 1856. Ďalej prejdete cez Plaza de Independencia, zastavíte sa pri Palacio Salvo pôvodne slúžiace ako hotel. V meste je aj niekoľko nádherných parkov, ktoré tvoria oázu pokoja v inak rušnej metropole. Transfer z hotela do prístavu a následne plavba loďou späť do Argentíny. Nocľah v Buenos Aires.

15: PAMPA
Celodenný výlet do pampy, počas pobytu na vidieckom ranči (estancia) spoznáme život aký viedli a ešte stále vedú tunajší gaučovia. Okrem toho uvidíme tradičné tance, ukážkovú jazdu na koni a ochutnáme miestnu špecialitu pečené hovädzie asado, piroh plnený zeleninou či mäsom empanada a samozrejme kvalitné argentínske víno (všetko v cene). Večer návrat do Buenos Aires.

16: BUENOS AIRES - PRAHA (VIEDEŇ)
Buenos Aires, dopoludnia odpočinok, individuálne voľno, Potom návšteva ďalších častí mesta: San Telmo - tradičná štvrť, kde sa tancuje tango, La Boca - pestrofarebná štvrť umelcov, predtým imigrantov, ulička Caminito a nakoniec exkluzívna štvrť La Recoleta so známym cintorínom a zelenajúci oáza pokoja plná parkov a záhrad – Palermo. Potom transfer na letisko a večer odlet do Prahy (Viedne).

17: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Zmena programu vyhradená.
Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

*Vstupy v rámci programu zájazdu, ktoré sú už v cene:
kostol La Compania v Quito, pamätník Mitad del Mundo s etnografickým múzeom, múzeum Intinan, prírodná rezervácia a motýlia farma v Mindo, lagúna Quilotoa, v Cusco katedrála aj chrám Koricancha, incké pamiatky Sacsayhuaman, Ollantaytambo kostol v Andahuaylillas, ostrovy Uros a Taquile.
Odporúčaná čiastka vreckového na stravu cca 400-600 USD

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
miestne prelety a ich letiskové poplatky
15 x nocľah 3* a 4* hoteloch s raňajkami
1 x obed
všetky transfery počas okruhu (vlakom do Machu Picchu Pueblo a späť, loďou na ostrovy Taquile a Uros, lanovkou na El Alto v La Paze, trajektom z Buenos Aires do Colonia del Sacramento a späť)
všetky prehliadky a vstupy podľa programu
služby sprievodcu CK

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 589,- EUR
fakultatívne výlety a vstupy
prepitné
cestvoné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Fakultatívne príplatky:
?La Paz - výlet vrátane vstupu do Mesačného údolia: cca 20 USD
Buenos Aires - predstavenie argentínskeho tanga: cca 75 USD, s večerou cca 100 USD

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,26 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,99 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »