Silvestrovský okruh s pobytom pri mori

Destinácia: Thajsko
Kód zájazdu: 1337094
Cena od: 2 209 €
Príplatky od: 399 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie
Silvestrovský zájazd

Výber termínu

27.12.2024 12 dní First Minute 2 209 € +399 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Oslava Nového roku v Thajsku - v krajine úsmevov, spríjemnená spoznávaním budhistických chrámov, prírody a všadeprítomných oranžových rúch mníchov. Putovanie zavŕšite oddychom pri mori.


Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie ne letisku 2 hodiny pred odletom a let do Bangkoku s prestupom.

2: PRÍLET DO BANGKOKU
Raňajky v lietadle, prílet do Bangkoku v popoludňajších hodinách. Transfer do hotela, ubytovanie.

3: SPOZNÁVANIE BANGKOKU VRÁTANE KRÁĽOVSKÉHO PALÁCA
Raňajky. Celodenná fakultatívna prehliadka mesta. Navštívite chrám Wat Traimit v čínskej štvrti, kde sa nachádza socha zlatého Budhu, ktorá je vyrobená z 5,5 t rýdzeho zlata, ďalej chrámový komplex Wat Po so sochou ležiaceho Budhu. Prezriete si kráľovský palác - Grand Palace, a tu uvidíte chrám Wat Phra Kaeo, v ktorom sa nachádza jeden z najvýznamnejších symbolov Thajska - socha Smaragdového Budhu. Potom budete mať možnosť neopakovateľného zážitku z plavby loďou po kanáloch rieky Chao Phraya, vodnej tepny mesta, počas ktorej sa pozriete na chrám Wat Arun. V závere prehliadky navštívite manufaktúru drahých kameňov a zlata. Návrat do hotela, silvestrovská gala večera a privítanie Nového roku 2024.

4: PLÁVAJÚCE TRHY, MOST CEZ RIEKU KWAI
Raňajky. Skorý ranný odchod na trh na koľajniciach Mae Klong v meste Samut Songkhram. Návšteva kokosovej plantáže, kde sa i vyrába kokosový cukor, mlieko a drevené predmety. Plavba loďkami po kanáloch na plávajúce trhy Damnoen Saduak. Pokračovanie do Kanchanaburi. Návšteva cintorínu spojeneckých zajatcov, ktorí pracovali na stavbe železnice smrti. Obed v miestnej reštaurácii. Prehliadka slávneho mostu cez rieku Kwai. Odchod do Národného parku Sai Yok. Ubytovanie a večera v štýlovom hoteli na plávajúcich raftoch. Nocľah v Národnom parku Sai Yok.

5: PRIESMYK PEKELNÉHO OHŇA, VODOPÁDY ERAWAN
Raňajky. Odjazd k priesmyku Pekelného ohňa - Hell Fire Pass. Prechádzka džungľou k priesmyku so zvyškami pôvodnej železnice smrti. Návšteva múzea s filmom o tvrdých podmienkach zajatcov a ázijských robotníkov stavajúcich železnicu. Prechádzka po drevenom moste z druhej svetovej vojny, návšteva jaskyne Tham Krasae. Návšteva slonej farmy, fakultatívna jazda na slonoch. Obed v miestnej reštaurácii. Odchod do Národného parku Erawan. Návšteva sedemstupňového vodopádu, kde v niektorých jazierkach rybičky robia prírodnú pedikúru, kúpanie. Návrat do Národného parku Sai Yok. Nocľah.

6: SÍDLO DÁVNYCH KRÁĽOV AYUTTHAYA
Raňajky. Skorý odchod do historického mesta Ayutthaya, ktorá bola hlavným mestom kráľovstva Siam. Návšteva chrámu Wat Yai Chai s obrovskou stúpou postavenou na pamiatku víťazstva kráľa Naresuana nad Barmancami. Obed v miestnej reštaurácii. Prehliadka ďalších ayutthajských chrámov Wat Phra Mongkhon Bophit, Wat Phra Si Sanphet a priľahlého kráľovského paláca. Transfer do hotela, ubytovanie, nocľah v Ayutthaya.

7: LETNÉ SÍDLO KRÁĽOV
Raňajky, odchod do Bang Pa-In, prehliadka letného paláca kráľov Ayutthayi. Ide o palácový komplex na rieke Chao Phraya obklopený nádherným parkom s jazierkami. Transfer do letoviska Pattaya, cestou čas na individuálny obed. Ubytovanie v hoteli, nocľah.

8 - 10: RELAXÁCIA PRI MORI
Raňajky. Voľno na kúpanie a oddych s možnosťou využitia fakultatívnych výletov.

11: PATTAYA - BANGKOK
Raňajky. Transfer na letisko v Bangkoku, odlet do Prahy (Viedne).

12: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Bangkok - Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
9 x nocľah v hoteloch 3* s raňajkami
3 x obed v rámci poznávacej časti
silvestrovskú gala večera
program, transfery klimatizovanými minibusmi a vstupy podľa itinerára
služby sprievodcu CK po celú dobu zájazdu (min. 12 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 399,- EUR
fakultatívne výlety
prepitné cca 30,- USD/osoba
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,91 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »