Azorské ostrovy – najkrajšie miesto na Zemi

Púť k najscénickejšiemu kostolíku Azorov s výhľadom do nekonečna. Ide o starú pustovňu v horách, Erm /uploads/humpback_tail.jpg Čierna surfistická pláž Santa Barbara, kde sa čierna farba piesku a skál dopĺňa bielou penou vysokýc Náš hotel v hlavnom meste Ponta Delgada je čistý a slušnej kvality.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO National Geografic Azorské ostrovy pasoval za Najkrajšie miesto na Zemi. Poďme sa presvedčiť!
foto: Na Azorách, ostrovoch kvetov dáme stopku stresu. Pre našich ctených klientov sme pripravili najrozsi Sete Cidades – Azorská Atlantída, reprezentujúca kráľovstvo 7 mystických miest. Takto vyzerá kaldera Nádherná prechádzka vysokým lesom na vyhliadku s názvom Ústa do pekla. 
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Z  Kráľovskej vyhliadky mierime k miestu Sete Cidades a krátka prechádzka po obvode sýtozelenej sopky.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Najznámejšia vyhliadka Boca do Inferno bez turistov? Takéto niečo sa Vám vie na Azorských ostrovoch Na túto vyhliadku sa viete ľahko vrátiť počas voľných dní a pokúsiť sa Kaldera sopky má výšku 500 metrov a šírku 5 kilometrov a na jej dne sa nachádzajú dve jazerá rôznej Hmla sa roztvorila nad osadou Feteiras. Na konci vášho pobytu sa vypravíte na západ ostrova.
foto: Ľ Faja vytvorenú stečením horúcej lávy do studeného oceánu. Okúpete sa Na Ponta da Ferraria otepľujú horúce termálne pramene studený oceán. Všimnite si nerezové schodíky.
Kvalitná večera. Ak máte radi chobotnice, tak na Azorských ostrovoch budete nadšení. Servírovanie je Miradouro de Santa Iria patrí medzi jednu z troch najkrajších vyhliadok ostrova. Sme vysoko nad útes Čajová plantáž Gorreana bola založená v roku 1883 a pohľad na svahy plné čajových kríkov Vás razom p Iba tu (na celom svete) uvidíte sýtozelené čajové stromčeky smerovať až k modrému oceánu. Je to unik Prezrieme si celú výrobu čaju, ochutnáme čierny aj zelený čaj priamo z plantáže. 
foto: Ľuboš Fellne Ak preferujete čierny čaj, kúpte si Orange Pekoe, ak zelený, tak Hysson.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Poprechádzajte sa 40 hektárovými čajovými plantážami, ktoré produkujú každoročne 40 ton čaju bez toh Parque Natural da Ribeira dos Caldeiroes, ktorý je známy najväčším množstvom vodopádov.
foto: Ľuboš Počas svojich voľných dní viete navštíviť aj ďalšie miesto ostrova Sao Miguel. Inšpirácie dostanete Stúpame do hôr a zrazu sa všetko zmení. Odbočka na cestičku na Miradouro do Pico do Ferro.
foto: Ľub Výhľad na jazero Lagoa das Furnas, ktoré je podľa nás tým najkrajším na ostrove. Všimnite si červené Pokračujeme do Furnas, ktorý má na ostrove pozíciu ako u nás Štrbské pleso. Caldeiras das Furnas.
 f Dračie mesto, predpeklie, centrum vulkanických geotermálnych aktivít, so sopkou Furnas, ktorá je naj Na obed si dáme cozido, jedlo, ktoré Vám dnes uvarila táto sopka. 
 foto: Ľuboš Fellner - BUBO Alebo si cozido samy vykopeme? Tento zážitok určite nevynecháme a vo Furnas sme presne na obed.
foto Kúpanie v termáloch a krásnych záhradách Terra Nostra. Je to lepšie než to vyzerá =)
foto: Martin Li Terra Nostra s teplotou vody, ktorá varíruje od 35 do 40 stupňov. 
foto: Martin Lipinský- BUBO Sme v nádhernej botanickej záhrade s obrovskými stromami.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Popri brehoch Lagoa das Furnas, ktoré je typickým kráterovým jazerom. Legenda hovorí, že pod hladino Vidiekom plným hortenzii a kráv mierime do Vila Franca do Campo na južnom brehu ostrova.
foto: Ľuboš Ide o jeden z najkrajších výhľadov na ostrov. Vidíte ten malý ostrovček v oceáne?
 foto: Ľuboš Felln K ostrovčeku sa plaví z prístavu Vila Franca do Campo, ktoré bolo pred 500 rokmi hlavným mestom. 
 f Sopečný ostrovček známy z Red Bull Cliff Diving World Series.
foto: Martin Lipinský - BUBO Ide o národný park, prírodnú rezerváciu s množstvom rýb a morských vtákov, prudké zrázy do morských Vonkajšia oceánska strana je divoká. 
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Ide o najnavštevovanejšiu pláž Azorských ostrovov s absolútne čistou vodou.
 foto: Ľuboš Fellner - B Na záver našej prehliadky Sao Miguel navštívime jediné miesto na Zemi, kde sa pestuje ananás v sklen Ananásy sú menšie, zato omnoho drahšie =)
foto: Ľuboš Fellner - BUBO V Ponta Delgada zamierime peknou pešou prechádzkou popri mori po Avenida Infante Dom Henrique k náme Porta de Cidade  je vstupom do mesta. Ide o rozžiarenú trojoblúkovú vstupnú bránu postavenú v roku 1 Najkrajšou stavbou centra je farský kostol svätého Sebastiána.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Vo vnútri budeme obdivovať prekrásne azulejo-bielomodré ručne maľované dlaždice. Väčšina prekrásne v Večera v Cafe Central kde si okrem skvelého jedla vychutnáme pohľady na absolútny stred mesta z toho Vstupná brána do mesta a kostol svätého Sebastiána sa oplatí navštíviť aj večer. Bývame kúsok a tak Následne skočíme na ulicu Rua dos Mercadores, ktorú večer zatvoria pre automobilovú premávku a je z Parlament Azorských ostrovov v exotickom meste Horta, ktorá je jedným z 3 hlavných miest Azorských o Horta bola založená v roku 1468 a je to najkrajšie mesto Azorských ostrovov, ktoré navštívil James C Jedna zo stoviek budov Horty. Zastavovali sa tu všetci čo sa plavili medzi Európou a Amerikou a prvé Aj dnes slúži Horta ako zastávka pre jachtárov, ktorí Atlantik križujú. 
 foto: Ľuboš Fellner - BUBO A keď sa im to podarí, tak sa každý zastaví v Peters cafe sport bar. 
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Povera hovorí, že každý jachtár musí tu či v prístave zanechať nejaký svoj znak, zastávku či namaľov Pozrieme si maľby v prístave a v námorníckej „putike“ s vyše 100-ročnou tradíciou, si svoj námorníck Následne z hypermoderného jachtového terminálu podnikneme 30 minútovú plavbu trajektom na ostrov Pic Pozerajte sa dokola! Práve tu žije najviac veľrýb a delfínov v Európe.
foto: BUBO archív Pico je ostrov troch naj: najväčšieho množstva veľrýb, najlepšieho vína a najvyššej sopky. foto: Ľub Vyrážame dobyť najvyšší vrch Azorských ostrovov, Montanha do Pico (2351 m). foto: Ľuboš Fellner - BU Skoro ráno stúpame hore na sopku. Dole pod nami je ostrov Faial, z ktorého sme sa včera plavili.
fot Po 20 minútach prichádzame k jednému z bočných kráterov sopky Pico.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Stúpame z 1200 m do 2351 m. Strmo hore.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Na jednej strane je Európa a na druhej už Amerika, práve na tomto mieste sa stretávajú dve litosferi Stojíme na hrane krátera, s priemerom 500 m a hĺbkou 30 m na úžasnej sopke, ktorá je v Atlantiku veľ Tí najzdatnejší ešte z krátera vystúpia na 70 m vysoký vŕšok Piquinho, dvíhajúci sa v prostriedku ka S BUBO na najvyššom vrchole Stredoatlantického chrbtu, súčasť najdlhšieho pohoria sveta !!! 
foto: K Emócie prichádzajú každým nádychom, zdá sa Vám, že viete v živote dosiahnuť všetko. 
foto: Ľuboš Fel Veľrybárska skupina vyráža o 9.00 na pozorovanie veľrýb. Azorské ostrovy sú na pozorovanie veľrýb tý Ak sa Azorčanov spýtate, ktorý z 9 ostrovov je tým najlepším na pozorovanie veľrýb, tak Vám povedia Čakám na Vás! Oceán je pri ostrove hlboký až 6080 m a je tu celoročný raj pre vorvane, delfíny ale a Na obed si ako predjedlo dáme lápaš (morské slimáky) na cesnaku a na grile.
 foto: Ľuboš Fellner - B Čerstvé sépie sú božské. More je okolo ostrovov absolútne čisté. 
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Morské príšerky zapijeme vynikajúcim Extrémna vitikultúra na ostrove Pico je od roku 2004 pod patronátom UNESCO.
foto: Ľuboš Fellner - BU Víno si môžeme kúpiť priamo v týchto viniciach. Hmla, ktorú zachytáva obrovská sopka často obaľuje s Krížom cez celý ostrov z juhu do historického centra severu, do mestečka Sao Roque.
foto: Ľuboš Fell Dopravná značka v Sao Roque, na severe ostrova Pico.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Zrázy, výhľady a neuveriteľné farby pri okruhu na ostrove Pico.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Budeme obdivovať vinice plaziace sa tufovými políčkami ohradenými labyrintom kamenných plôtikov z či Cesta cez Santo Antonio, Santa Lucia a Laje, odkiaľ sú pri peknom počasí najkrajšie výhľady na sopku Veterné mlyny sú ukážkou toho, že medzi prvými obyvateľmi ostrova boli okrem Portugalcov aj Holanďan Transfer do najstaršieho mesta ostrova do Lajes, kde sa lovili veľryby ešte v roku 1975. foto: Ľuboš Krásna ukážka ako sa veľrybári zmenili na ochrancov veľrýb.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Najlepšia reštaurácia ostrova Pico. S partiou nových kamarátov, ktorých BUBO zájazdy vždy vytvoria s Odlietame z krajiny, kde je iba 5% krajiny zastavanej a my sme na tomto úžasnom zájazde videli viac Prírodné bazény v maríne v Ponta Delgada. Môžete využiť počas voľna. V maríne sú aj výborné reštaurá Transfer na letisko, posledné suveníry a možnosť poslať exotické pohľadnice s Azorskými známkami svo Spoznali sme  Azorské ostrovy zopár rokov pred masovým turizmom.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO
Destinácia: Azorské ostrovy (Portugalsko)
Kód zájazdu: 1333047
Cena od: 2 665 €
Príplatky od: 626 €
Doprava: letecká
Termín: 30.08.2024 8/7 dní/nocí
Obchodník: 35824859
Kód termínu: 83426133

« Späť na výber termínu a popis zájazdu
Poznávacie zájazdy
Sao Miguel Typ ubytovania:
Azorské ostrovy (Portugalsko), Sao Miguel ostrov, Sao Miguel Strava:
Letisko:    
Pre zobrazenie komplexného cenníka vyberte zodpovedajúci typ ubytovania.
Cena celkom: N/A

Obsiahnuté údaje sú výlučne informatívne.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,91 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »