Papua Nová Guinea, luxusný Singapur a Fiji

/uploads/usr/3452/fiji.jpg Ľuboš Fellner Vás pozýva na exotickú cestu Papuou s oddychom na fantastickom Fiji. Prešiel ho 7 krát Ako hodnotí pláže na tomto ostrove? Ak Vás zaujíma viac o nepoznanej Oceánii, prečítajte si Ľubošov Čaká Vás fantastická cesta Papuou a 5 dní oddychu na Fiji. foto: Kokomo Island Úžasné ihrisko Natadola Bay Užite si pobyt na Fiji na súkromnom ostrove v luxusnom plážovom rezorte Kokomo Private Island. foto: V našej ponuke doplnkových služieb k tomuto zájazdu nájdete Najlepšie hotely sveta: Kokomo Private I Výhľad z Vašej izby typu Beach Front Villas. foto: Kokomo Island Na privátny ostrov Kokomo sa dostane z hlavného ostrova Nadi hydroplánom/helikoptérou. foto: Kokomo Vychutnávať si budete absolútny pokoj. foto: Kokomo Island Kokomo Private Island Fiji ponúka rôzne druhy aktivít. foto: Kokomo Island Cvičíte yogu? Tu si ju môžete vyskúšať na plavajúcom móle.  foto: Kokomo Island Pre aktívnych klientov odporúčame skúsiť paddle board.  foto: Kokomo Island Plavenie sa na mini catamarane.  foto: Kokomo Island V reštaurácií ochutnáte to najlepšie poké od šéfkuchárky Caroliny Oakleyovej.  foto: Kokomo Island Alebo si užijete privátnu party na ostrove?  foto: Kokomo Island Poldňová rybačka z paluby luxusnej jachty Riviera 4000 Expres. foto: Kokomo Island Typ izby Beach Front Villas so súkromným bazénom.  foto: Kokomo Island Beach Front Villas.  foto: Kokomo Island Alebo si vyberte z ponuky náš BUBO Prémium: INTERCONTINENTAL FIJI s raňajkami. Intercontinental leží na jednej z najkrajších pláží na ostrove, Natadola. Intercontinental Fiji je určený pre náročnejších klientov, ktorí si potrpia na luxuse. 5 nocí ubytovanie v luxusnom rezorte na Fiji INTERCONTINENTAL s raňajkami. Večerná ohňová šou v hoteli Intercontinental. Pláž luxusného rezortu INTERCONTINENTAL. Pre milovníkov golfu je tu 18-jamkové ihrisko. Ak by ste si mali vybrať  jediné miesto kam ísť tak poďte sem. Pláže pri ostatných rezortoch nie sú Dokonalý relax na Fiji. V základnej cene zájazdu je 5 nocí v luxusnom rezorte SOFITEL FIJI s raňajkami. Obľúbený relax v Sofitel Fiji. Odporúčame si užiť let v business class triede.
Foto: Ľuboš Fellnes - BUBO Príchod do luxusného hotela Marina Bay Sands. To, čo je pre Paríž Eifelová veža, je dnes pre Singapu Čaká nás noc v najikonickejšej stavbe Singapuru. foto: Marina Bay Sands Izba v Marina Bay Sands. foto: Marina Bay Sands Budova v tvare nádherného lotosu hostí Art Science Museum. foto: Marina Bay Sands Prejdite sa popod gigantické stromy, navštívte megasklenník s flórou celého sveta. Foto: Martin Šimk Superstromy v singapurských záhradách. foto?: Ľuboš Fellner - BUBO Vychutnáte si aj západ slnka nad Gardens by the Bay a skleníkmi s botanickou záhradou? foto: Ľuboš F Nekonečný banzén a deň, ktorý zdá sa nikdy nekončí. Príjemná aklimatizácia. foto: Ľuboš Fellner - BU Vybrať si môžete z až 80 reštaurácií. foto: Ľuboš Fellner - BUBO Luxus, ktorý si zaslúžite. foto: Marina Bay Sands Reštaurácia v hoteli Marina Bay Sands je samozrejme topkou v celom meste. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Počkajte si na svetelné show, ktorá sa odohráva priamo na Vašom hoteli. Foto: Martin Šimko - BUBO Most v tvare DNA.
Foto: Martin Šimko - BUBO Dedinka Hanuabada v hlavnom meste Port Moresby, kde domorodci žijú v domoch postavených na drevených Izolované hlavné mesto, ktoré nie je spojené so zvyškom krajiny žiadnou cestou iba lietadlom. No aj Rybia tržnica v hlavnom meste Port Moresby.
Foto: Ľuboš Fellner - BUBO 857 rozličných jazykov, stovky kmeňov, maximálna exotika. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Úvod do kmeňovej kultúry ako sa patrí. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Sme lovci ľudožrútov! Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Uvidíme aj tradičné kmeňové tance. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Aj mladá generácia má záujem si udržať kmeňové tradície. Foto: Martin Šimko - BUBO Dominantný kmeň silných chlapov Huli.
Foto: Martin Šimko - BUBO Babylon kmeňov spoznáme cez ich rozličné vzory, odevy, masky, totemy. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Sme vo výške cca 1700 metrov. foto: Ľuboš Fellner - BUBO Najobávanejší kmeň v celej PNG.
Foto: Martin Šimko - BUBO Exotické kmene, ktoré nenájdete nikde inde na svete. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Globalizácia je nezastaviteľná. Možno sme my poslednou generáciou, ktorá vie tieto portréty zrealizo Ide o svet, ktorý skončil včera. No tu akosi stále pokračuje. Papua je úžasná v tom, že práve tu sa Fascinujúci život kmeňov, ktoré z našej planéty rýchlo miznú. Nie je také ľahké nafotiť tieto portré Fascinujúci život kmeňov, ktoré z našej planéty rýchlo miznú. Nie je také ľahké nafotiť tieto portré Po tzv. „diaľnici vysočiny“, kamenistej ceste, drsnou, zelenou krajinou sa presunieme do úrodného úd Fascinujúca vysočina PNG.
Foto: Martin Šimko - BUBO Krásne portréty domorodcov na každom kroku. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Asaro je domov slávnych Bahenní muži a ich fascinujúci životný príbeh.
Foto: Martin Šimko - BUBO Nahé telá potreté blatom, ktoré zaschnuté zanecháva biely odtieň na tmavom tele. foto: Ľuboš Fellner Krásne portréty bahenných mužov.
Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Krásne pomaľované ženy z rôznych kmeňov. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Papua Nová Guinea leží na 2. najväčšom ostrove sveta, kde si domorodci z iných kmeňov nerozumejú čas Fascinujúci život kmeňov, ktoré z našej planéty rýchlo miznú. Nie je také ľahké nafotiť tieto portré Územím Chimbu sa dostaneme do Kundiawy skrytej v tieni najvyššej hory krajiny Mt. Wilhelm. Foto: Ľub Exotický kmeň si prezerá katalóg BUBO. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Domorodci majú málo, ale aj napriek tomu sú štastní. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Dnes máme v pláne prísť do prístavného mesta Lae, ktoré je najdôležitejším prístavom v krajine a dru
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1237580
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Chcete zažiť niečo unikátne? Skombinujte luxus a zážitky. Ultramoderný Singapur a exotickú Papuu Novú Guineu s oddychom na ďalekom Fiji. Ak už letíte na druhý koniec sveta je dobré využiť čas optimálne medzi poznávaním a relaxom. Zaujímavá tichomorská kombinácia od spája relax na bývalých kanibalských ostrovoch. Fiji je riviérou Oceánie a nájdete tu špičkové hotely a služby. Spoznajte nové pláže a ostrovy! Je to len na skok z Papuy.

1. deň:
Boarding completed a letíte na rovník v modernom Airbuse s usmievavou posádkou a najlepšou leteckou spoločnosťou na svete podľa CK.

2. deň:
Pristávame v luxusnom Singapure. Luxus, ktorý funguje. Dáte nám za pravdu, že aj my by sme boli radi keby to u nás bolo rovnako. Príchod do luxusného hotela Marina Bay Sand. To čo je pre Paríž Eifelová veža, je dnes pre Singapur tento hotel – ikona! Leží v absolútnom centre a všetko sa točí okolo neho. Raňajky začnete v druhej veži na 57 poschodí vajíčkom Benedikt (druhé najlepšie na svete). Potom skočíte do bazéna s najkrajším výhľadom na panorámu mesta. Ak sa zveziete rýchlovýťahom dole ocitnete sa v najluxusnejšom obchodnom centre štátu a ceny sú pri nízkej DPH veľmi priaznivé (lacnejšie než v Dubaji). Po check ine vyjdite von a prejdite sa k soche striekajúceho Merliona s historickým hotelom Fullerton v pozadí. Počkajte si na svetelné show, ktorá sa odohráva priamo na Vašom hoteli a jednoduchú večeru vo forme street food (najlepší na svete) si dáte hneď tu, alebo vyskúšajte celebritné reštaurácie vášho hotela.

3. deň:
Príjemný deň v tropickej metropole. Začnite ho rannými tempami v bazéne s vyhliadkou na celé mesto, ochutnajte skvelé a celý deň je pred Vami. Stojíte na mieste, kde ešte donedávna bol oceán. Dnes, moderné a životaschopné mesto. Prejdite sa popod gigantické stromy, navštívte megasklenník s flórou celého sveta. Hneď oproti hotelu máte luxusné nákupné centrum, kde slovo zľava nepoznajú. Po moste v tvare DNA sa dostanete cez Marina square až do Suntec city k Fontáne bohatstva, najväčšej fontáne na svete. Prídite tam večer a absolvujte rituál, ktorý by Vám mal zabezpečiť peniaze. Navečer transfer na letisko a odlet do úplne iného sveta.

4. deň:
Ranný prílet do Port Moresby. Welcome to Papua New Guinea alias PNG. Pristáli sme neďaleko 6.dištriktu na Jacksonovom letisku. Exotická pasová kontrola, prvý dotyk s pevninou a zaujímavou Oceániou. Do obeda sa aklimatizujeme a poobede začíname. Centrálne Moresby, lokálna pláž Ela beach a vyhliadka na mesto. Izolované hlavné mesto, ktoré nie je spojené so zvyškom krajiny žiadnou cestou iba lietadlom. Už dnes sa ponoríme do fascinujúcej histórie tejto krajiny, ktorú drancovali bieli austrálski imigranti a vzťahy ani dnes nie sú ružové. 857 rozličných jazykov, stovky kmeňov považujú túto krajinu za svoj domov už tisícky rokov. S kultúrou aspoň niektorých miestnych národov sa zoznámime priamo na mieste v múzeu s množstvom nádherných sôch a totemov. Tradičný parlament a trhovisko Bokoro budú patriť takisto medzi naše zastavenia. Fakultatívna návšteva dedinky Hanuabada kmeňa Motu je pre fotografov rajom. Domov sa domorodci dostanú iba lodičkou, alebo po drevených vysutých chodníkoch, ktorým chýbajú dosky a tak sa ľahko prepadnete. Z ich jazyka vznikol štátny jazyk Hiri Motu. Hiri sú známe obchodné cesty, ktoré ľudia kmeňa Motu realizovali každoročne od pradávna. Tisíce rokov vyvážali hlinené hrnce a dovážali sago. Najstaršia časť mesta, ale aj moderné Vision city a Harbour city vedľa Kenedobu. Rugbyový štadión a úlovky na rybacom trhu Koki, kde si vysvetlíme kto to je Tkačenko.

5. deň:
Presun na domáci terminál, odkiaľ nás čaká prelet do Mount Hagen. Air Niugini ešte raz vzlietne hore a ponad tyrkysový oceán a papuánsku džunglu sa dostane až do oblakov na hranici vysočiny, spustí sa dole a pristane v srdci PNG. Sme vo výške cca 1700 metrov v krajine silných mužov! Až v 30-tich rokoch 20. storočia vstúpili Huliovia na mapu sveta. Dovtedy žili svoj ničím nedotknutý život vo vysočine PNG. Ich farebné, pomaľované tváre sú symbolom PNG a zároveň úžasným dôkazom, že tradičné kultúry sú tu živé a darí sa im. Dozvieme sa odkiaľ pochádza žltá hlinka, kde žijú, ako bojujú, ako sa starajú o svoje manželky a prečo ich volajú „veľkí muži“. Tradičné tance, rituály, každodenný život. Nič nevynecháme a nič nebude pre nás tabu. Vedeli ste, že poľnohospodárska tradícia tohto regiónu má vyše 10 000 rokov? A Huliovia sú jej potomkami. Týmito odľahlými oblasťami cestujeme už roky a v tejto chvíli máme najlepšie kontakty. Vieme sa dostať ďalej a vy zrealizujete krajšie fotografie. Večerný západ slnka nad vysočinou a jemný, ticho padajúci dážď. 

6. deň:
Nachádzame sa blízko údolia Wahgi, ktoré je biblickou mekkou kmeňov. Nie rieka Omo, ale toto údolie skrýva azda najväčšiu koncentráciu kmeňov na svete. Veď posúdite sami. Vyhasnutý vulkán Mt. Hagen chráni mesto a údolie na jednej strane, Mt. Rondon na druhej a otvorené brány smerujú do horúceho Sepiku a do Lae. Úrodná pôda odjakživa lákala ľudí, aby sa tu usadili. Azda čokoľvek čo tu hodíte na zem tak zapustí korene a vyrastie. Babylon kmeňov spoznáme cez ich rozličné vzory, odevy, masky, totemy. Chimbu, Mt.Hagen, Huli, každý je iný, každý nosí inú masku, rozpráva iným jazykom má iné pomalovanie. Tisíce rokov títo ľudia nemohli cestovať a žili v maximálnej izolácii a kmeňovom nepriateľstve. PNG je veľkou antropologickou živou štúdiou. Viete aký je rozdiel medzi kanibalom a lovcom lebiek? Papua Nová Guinea leží na 2. najväčšom ostrove sveta, kde si domorodci z iných kmeňov nerozumejú často ani slovo. Tajomstvá PNG dodnes nie sú objavené. Ide o svet ktorý skončil včera. No tu akosi stále pokračuje. Papua je úžasná v tom, že práve tu sa pôvodné zvyky udržali dlhšie než inde a mnohé sa udržiavajú až do dnešných čias. 

7. deň:
Po vysokohorskej diaľnici pokračujeme v smere do Lae. Územím Chimbu sa dostaneme do Kundiawy skrytej v tieni najvyššej hory krajiny Mt. Wilhelm. Cesty v PNG sú zlé, ale majú svoje čaro. Celú cestu pôjdeme naprieč hustými papuánskymi tropickými lesmi, cez ktoré sa tiahne jedna rozbitá cesta. Goroka, Asaro domov slávnych "bahenných mužov". Nahé telá potreté blatom, ktoré zaschnuté zanecháva biely odtieň na tmavom tele a na hlavách ťažké hlinené masky. Príbeh, ktorý sa nesie celou históriou "mudmanov" si pozriete na vlastné oči. Slabý proti silnému, zlo vs. dobro a víťazí ľudská vynaliezavosť. Ochutnáme takisto jedinečnú lokálnu kávu, ktorú tu začali pestovať nemeckí kolonialisti. Pravá arabica padne vhod. Na tomto úseku budeme hľadať aj kmeň jedného z najzaumavejších papuásnkych kmeňov. Ide o kmeň kostier. Telá týto chlapi majú pomaľované tak, aby vyzerali ako kostri.

8. deň:
Dnes máme v pláne prísť do prístavného mesta Lae, ktoré je najdôležitejším prístavom v krajine a druhým najväčším mestom. Zbehneme z vysočiny dole a zrazu sú okolo nás tisíce arekových a kokosových paliem a rieky sú širokánske. Ochutnáte betelový orech? Príroda aj ľudia sa totálne zmenili. Je úžasné pozorovať architektúru prútených domčekov, ktoré majú teraz kruhový tvar. Toto vidíte už málokde na svete. Cesta sa zlepšuje ale priamo v Lae sme opäť ako na tankodrome. Koniec “diaľnice” ktorú sme prešli od prvého kilometra asfaltu po posledný a teraz poznáme ostrov ako málokto.

9. deň:
Opustíme nádhernú Papuu, preletíme do Port Moresby a pokračujete oddychovať na tropický ostrov Fiji. Ostrov, ktorý spája Melanéziu a Polynéziu. Novoobjavená turistická destinácia na tzv. „kanibalských ostrovoch“. Dnes tropický raj so všetkým, čo k tomu patrí. Oceán, pláže, palmy, koralové útesy a oddych podľa vašich predstáv. Vyberte si svoj hotel a absolvujte plážovú dovolenku v Tichomorí. Ozaj viete, kto je to Udre? Hotel Sofitel Fiji nájdete v najznámejšej oblasti Denarau. Tropický raj, slnko a bláznenie v bazéne. Prenajmete si auto na okruh ostrovom? Pláže na Fiji sú z čierneho piesku. Samotná oblasť Denarau je najpopulárnejšia, ale existujú aj krajšie pláže. Ak Vám záleží na pláži a chcete ostať na hlavnom ostrove tak odporúčame príplatkový hotel Intercontinental na pláži Natadola. Tá je oveľa krajšia. Alebo niektorý z množstva luxusných rezortov na ostrovoch v okolí. 
Fiji je riviérou Oceánie a jednoznačným lídrom v službách a servise. Je to vhodná báza aj na objavovanie iných ostrovov. Sme si takmer istý, že aj Vaša ďalšia cesta povedie do týchto oblastí.

10. deň:
Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa Vášho výberu.

11. deň:
Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa vášho výberu.

12. deň:
Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa Vášho výberu.

13. deň:
Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa Vášho výberu.

14. deň:
Cesta na južnú pologuľu sa končí a nás čaká už iba let domov ponad šíry oceán a celú Áziu. Ten kúsok raja necháme za sebou.

15. deň:
Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,33 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 31,45 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »